U Mostaru potpisan sporazum: RTV FBiH odobreno 6,98 milijuna KM
Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić i generalni direktor Radio-televizije Federacije Bosne i Hercegovine Bakir Hadžiomerović potpisali su u ponedjeljak u Mostaru Sporazum o dodjeli sredstava za projekt unaprjeđenja i stabilizacije rada RTV FBiH.
Sporazumom se uređuje korištenje sredstava odobrenih za realizaciju projekta "Unaprjeđenje i stabilizacija programskog, produkcijskog i tehnološkog sustava RTV FBiH kroz integriranu realizaciju RTV djelatnosti u 2026. godini".
Odobreno 6,98 milijuna KM
Sredstva su dodijeljena na temelju Odluke Vlade Federacije Bosne i Hercegovine o usvajanju Programa utroška sredstava "Tekući transferi i drugi tekući rashodi – subvencija javnim poduzećima – unaprjeđenje RTV djelatnosti", a na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, priopćeno je iz ovog ministarstva.
U skladu s tom odlukom, Radio-televiziji Federacije Bosne i Hercegovine odobreno je 6.984.858,88 KM za provedbu projekta kojim se osigurava daljnje unaprjeđenje programskih sadržaja, modernizacija produkcijskih kapaciteta i tehnološki razvoj javnog RTV servisa.
Katić: Jačanje javnog servisa
"U posljednje tri godine za RTV FBiH osigurana su sredstva u ukupnom iznosu od približno 11 milijuna KM, čime potvrđujemo opredijeljenost Vlade Federacije BiH i Ministarstva jačanju kapaciteta javnog RTV servisa te stvaranju preduvjeta za njegovo stabilno i kvalitetno djelovanje u interesu svih gledatelja Federalne televizije", izjavila je Andrijana Katić.
Potpisivanjem Sporazuma stvoreni su uvjeti za realizaciju planiranih aktivnosti tijekom 2026. godine. Cilj je jačanje kvalitete javnog informiranja, unaprjeđenje tehničke infrastrukture i osiguravanje stabilnog funkcioniranja RTV djelatnosti u Federaciji Bosne i Hercegovine.