Srpska demokratska stranka (SDS) optužila je danas aktulanu vlast da je potrošila novac od privatizacije "Telekoma RS-a“, a da nije riješila problem neodrživog mirovinskog sustava i da još uz to donosi i novi zakon potpuno nepovoljan za umirovljenike.
Član banjalučkog Predsjedništva SDS Bojan Savić potvrdio je danas da ta stranka ne podržava novi zakon o PIO kako ga je koncipirala Vlada te najavljuje amandmansko djelovanje tijekom naredne rasprave u Narodnoj skupštini RS-a.
"Ne može se mnogo popraviti položaj umirovljenika u RS dok god se vodi ovakva politika nepostojanja pravne države, gdje se kroz stalne promjene propisa i povećanje doprinosa onemogućava dolazak stranih investicije, a bez toga nema novog zaposlenja“, kaže Savić.
Podsjeća da je odnos radnika i umirovljenika u RS izjednačen, tako da se problem mirovinskog sustava može riješiti jedno kroz povećanje zaposlenosti i nova ulaganja.
"Međutim, stranih investicija je u RS sada manje nego u Albaniji, koju smo nekada izdvajali kao loš primjer“, upozorio je Savić na današnjoj press-konferenciji u Banjoj Luci.
On je uime SDS-a predložio i načine kako da se osiguraju izvorna sredstva za financiranje socijalno ugroženih kategorija u najvećem gradu RS.