bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
7.900.000 KM

Počela isplata poticaja za poljoprivredu

20.05.2016. u 09:01
text

Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, s obzirom na najave organiziranja prosvjeda pojedinih udruženja poljoprivrednika, obavještava poljoprivredne proizvođače da je jučer počela isplata poticaja za poljoprivredu po Programu novčanih podrški u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2016. godinu i isplaćeno je 1.600.000 KM.

Obavještavaju se poljoprivredni proizvođači da su operativnim planom proračuna Federacije BiH za svibanj na raspolaganju sredstva za poticaje u poljoprivredi od 7.900.000 KM.

Radi rješavanja naslijeđenih dugovanja, stabilizacije stanja i daljeg jačanja poljoprivredne proizvodnje, u pripremi je i tematska sjednica Vlade Federacije BiH o stanju u poljoprivredi, priopoćeno je danas iz Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva.

comment icon
svi komentari (0)