Osigurane su financije za 30 kilometara na Koridoru Vc.
Naime, Vijeće ministara prihvatilo je više pojedinačnih inicijativa Ministarstva financija i trezora radi zaključivanja dva sporazuma i tri ugovora kojima se osiguravaju financijska sredstva za izgradnju nekoliko dionica/poddionica na Koridoru Vc u dužini od oko 30 kilometara.
Riječ je o inicijativama za zaključivanje Ugovora o financiranju između Bosne i Hercegovine i Europske investicijske banke Koridor Vc – tunel Kvanj – Buna, vrijednog 100 milijuna eura.
Zatim Sporazuma o zajmu između OFID – OPEC Fonda za međunarodni razvoj i Bosne i Hercegovine za Projekt 'Koridor Vc - poddionica Vranduk – tunel Zenica', vrijednog 49 milijuna eura; Kreditnog sporazuma između Bosne i Hercegovine i Kuvajtskog fonda za arapski ekonomski razvoj, za financiranje izgradnje autoceste na Koridoru Vc, dionica Nemila – Donja Gračanica, poddionica Nemila – Vranduk, vrijednog 36 milijuna eura; Ugovora o financiranju između Bosne i Hercegovine i Europske investicijske banke Koridor Vc – tunel Zenica, vrijednog 76 milijuna eura; te Ugovora o zajmu (Projekt Koridor Vc – Svilaj – Odžak – II faza) između Bosne i Hercegovine i Europske banke za obnovu i razvoj, vrijednog 40 milijuna eura.