Požalili se mještani Čapljine: ''Privatnik je ogradio dio rive''; Privatnik tvrdi da ima dozvole
''Vlasnik kafića je ispred terase ogradio dio rive gdje je klupa i tu nitko nema pristup, a riva je gradska'', napisali su stanovnici rive iz Čaljine žaleći se našoj redakciji na caffe bar, čiji su vlasnici odlučili ''na svoju ruku uzeti ono što pripada građanima''.
Građani pitaju: Ima li dozvola
''Na svom vanjskom dijelu napravio je igraonicu na betonu, ograđenu žicom. Nas stanare zanima odakle nekome pravo ograditi dio rive i da li on ima dozvolu za igraonicu na betonu'', upitali su stanari.
Upit Gradu Čapljini proslijedili smo prošli tjedan, a oni su kazali da do trenutka našeg upita službeno nije zaprimljena prijava putem pisanih podnesaka.
Inspekcija će izaći na teren
''Međutim s obzirom na ozbiljnost navoda nadležna komunalna inspekcija grada Čapljina planira izaći na teren kako bi izvršila uvid u stanje i provjerila sve okolnosti slučaja'', rekli su za Bljesak.info iz Grada Čapljine.
Vlasniku spornog Caffe bara, kao i svim drugim pravnim subjektima,kako kažu iz Grada, korištenje javnih površina moguće je isključivo uz odgovarajuću suglasnost ili koncesiju od grada.
''Uvidom u dokumentaciju bit će utvrđeno je li izdana odgovarajuća dozvola za korištenje javne površine , te je li korištenje iste u skladu s pravnim i zakonskim propisima'', napisali su iz Grada Čapljine.
Savjet građanima: Sumnje prijavite
Građanima su savjetovali da sve sumnje ili nepravilnosti prijave pisanim putem u Gradsku upravu prema službi komunalne inspekcije ili službenim e-mailom, kako bi nadležni mogli postupati u skladu sa zakonom i pravilnicima.
Nakon objave teksta javio nam se i vlasnik spornog objekta tvrdeći da su navodi netočni.
Vlasnici: Posjedujemo sve dozvole
''Niti je išta ograđeno, niti je javnosti uskraćen pristup rivi ili klupi. Posjedujemo sve potrebne dozvole za rad na predmetnoj lokaciji, a objavljena fotografija jasno potvrđuje da nema fizičkih prepreka'', naveli su vlasnici objekta u e-mailu.
Također, vlasnici su naglasili kako je navedeni dio rive do nedavno bio zapušten, zarastao i bez ikakve rasvjete.
''Uloženi su vlastiti resursi i trud kako bi prostor bio uređen i pristupačan svima, na korist cijeloj zajednici'', naveli su vlasnici objekta.

