Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Prizori koji zabrinjavaju

Ljetne temperature pogoršale problem: Smeće se gomila iza Mostarke

Građani Mostara upozoravaju da se smeće i dalje gomila iza Mostarke. Visoke temperature dodatno pogoršavaju problem

Iako je prije šest dana postignut dogovor o intenzivnijem odvozu otpada s mostarskih ulica, pojedini dijelovi grada i dalje se suočavaju s ozbiljnim problemom nagomilanog smeća.

Građani naselja iza Mostarke javili su se redakciji tijekom vikenda, a novi pozivi stigli su i jutros, upozoravajući kako se na više lokacija stvaraju svojevrsni deponiji otpada koji se iz dana u dan dodatno povećavaju.

Poseban problem predstavljaju visoke ljetne temperature koje ubrzavaju raspadanje otpada te stvaraju neugodne mirise koji se šire okolnim stambenim zgradama i javnim površinama.

Stanovnici ističu kako razumiju složenost situacije i probleme s kojima se suočavaju nadležne službe, ali smatraju da bi upravo tijekom ljetnih mjeseci odvoz otpada morao biti prioritet zbog zdravstvenih i higijenskih razloga.

Zbog toga upućuju apel nadležnim gradskim službama i komunalnim poduzećima da što prije uklone nagomilani otpad te spriječe daljnje gomilanje smeća na ovoj lokaciji.

Podsjetimo, posljednjih dana dio Mostara konačno je dočekao redovitiji odvoz otpada, no fotografije iz pojedinih gradskih četvrti pokazuju da problem još uvijek nije u potpunosti riješen

POVEZANO