Trump će u "Zvijeri" odvesti počasni krug na utrci kroz Washington
Američki predsjednik Donald Trump ovog će vikenda odvesti počasni krug na utrci serije IndyCar koja se održava na ulicama Washingtona, čime se zaključuju ljetna događanja povodom obilježavanja 250. obljetnice Sjedinjenih Američkih Država.
Trkaći automobili jurit će pokraj povijesnih znamenitosti Washingtona, uključujući zgradu Kongresa (Capitol) i muzeje Smithsonian. Vozače očekuje 147 krugova, pri čemu će automobili tijekom utrke postizati brzine do 300 kilometara na sat.
Zbog iznimno velikih brzina organizatori su prije utrke morali zavariti više od 200 poklopaca šahtova duž staze duge gotovo tri kilometra kako bi spriječili njihovo pomicanje uslijed goleme sile. Treninzi i kvalifikacije održat će se danas, dok će se sama utrka "Freedom 250 Grand Prix" održati sutra.
Očekuje se da će Trump (80) odvesti počasni krug u svojoj blindiranoj limuzini, poznatoj pod imenom "The Beast" (Zvijer), a zatim dati znak za početak utrke mahanjem zelenom zastavom.
Događaj organizira IndyCar, američka serija automobilističkih utrka u kojoj sudjeluju automobili nalik onima iz Formule 1, no koji se često natječu na ovalnim stazama, uključujući i slavnu utrku Indianapolis 500.
Proslava 250. obljetnice započela je u lipnju borbama u organizaciji Ultimate Fighting Championshipa (UFC), koje su održane u golemom kavezu na travnjaku Bijele kuće.
Kao i u slučaju UFC-ove priredbe, troškove ove utrke snose organizatori serije IndyCar, a zbog same organizacije utrke na više su dana zatvorene neke od najprometnijih washingtonskih prometnica. Sigurnosne mjere bit će stroge, a svi će gledatelji morati proći kroz detektore metala.


















-webp-wm.webp)






-webp.webp)
