Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nema labavo!

Sud oduzeo BMW 19-godišnjaku bez dozvole

Mladi vozač bez dozvole u Zagrebu ostao bez BMW-a: sud izrekao kaznu od 1500 eura i trajno oduzeo vozilo
07.04.2026. u 12:41
text

Zagrebačka policija u noći s petka na subotu, oko 1 sat, u Ulici grada Vukovara zaustavila je 19-godišnjaka koji je upravljao osobnim automobilom BMW zagrebačkih registarskih oznaka.

Kontrolom je utvrđeno da mladić upravlja vozilom prije stjecanja prava na samostalno upravljanje, odnosno bez položenog vozačkog ispita bilo koje kategorije. Također, policija je utvrdila da je riječ o recidivistu u počinjenju najtežih prometnih prekršaja.

Vozač je uhićen i doveden pred nadležni prekršajni sud, a vozilo mu je privremeno oduzeto do donošenja presude, piše Index.hr.

Policija je predložila novčanu kaznu od 2.500 eura i trajno oduzimanje vozila. Sud je 19-godišnjaka proglasio krivim te mu izrekao novčanu kaznu od 1.500 eura, dok je BMW kojim je upravljao trajno i bez naknade oduzet u korist Republike Hrvatske.

POVEZANO