Tragovima zvuka

Muzikoterapija unapređuje razvoj djece sa oštećenim sluhom

Cilj projekta je da unaprijedi sazrijevanje, razvoj i svakodnevno bolje funkcioniranje djece i mladih sa oštećenjem sluha
Kultura / Glazba | 27. 10. 2018. u 14:13 Fena

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Projekt "Tragovima zvuka“, koji se provodi na području opine Stari Grad, pomaže djeci sa oštećenim sluhom u razvoju i svladavanju vještina koje im mogu pomoći u svakodnevnom životu.

''Kroz muzikoterapiju oni stiču osjećaj za ritam, intonaciju, dužinu riječi, tok riječi i rečenice, pa čak i muzičke vještine te tako unapređuju svoje slušno govorne potencijale. Zbog toga su u okviru projekta nabavljeni didaktički instrumenti za svako dijete'', izjavila je Feni voditeljica projekta Danijela Đurić.

Tretmani grupni i individualni održavaju se subotom i nedjeljom od 12 do 15 sati na adresi Mula Mustafe Bašeskije do broja 28.

Aktivnosti muzikoterapije, ističe Đurić, obuhvaćaju ritmičko-glazbene igre i sviranje, rukovanje glazbenim instrumentima, grupni rad, vježbe uz ritam i to shodno uzrastu djeteta i njegovim poteškoćama.

''Cilj projekta je da unaprijedi sazrijevanje, razvoj i svakodnevno bolje funkcioniranje djece i mladih sa oštećenjem sluha, stoga je ovaj projekt od velikog značaja za zajednicu. Govor se u pravilu uči slušajući. Međutim, istovremeno govor je ritam, a ritam se može učiti na više kreativnih načina. Jedan od njih je i muzikoterapija'', navodi Đurić.

U realizaciji Udruge za podršku djeci oštećenog sluha i govora EHO i uz podršku Opštine Stari Grad projekt je započeo u lipnju i trajat će do siječnja naredne godine. Sudjeluje 13 djece, osam dječaka i pet djevojčica uzrasta od 6 do 22 godine.

Kopirati
Drag cursor here to close