Inicijativa građanki i građana Mostara najavila je mirnu prosvjednu šetnju koja će se održati u utorak, 18. studenoga u 12:05 sati na Španjolskom trgu, s ciljem skretanja pozornosti javnosti na problem femicida i nasilja nad ženama.
Organizatori poručuju kako šetnjom žele jasno istaknuti da nedjeljno ubojstvo Aldine Jahić u Mostaru ne smije ostati nekažnjeno te da mora poslužiti kao snažna opomena društvu da se na nasilje ne smije šutjeti niti zatvarati oči.
Ističu da je cilj okupljanja zajednička poruka solidarnosti, podrške žrtvama i zahtjev za učinkovitijim mjerama zaštite žena od nasilja.
Možda vas interesira:
zabava
Koncert klape Šuvit
razno
Duhovna obnova u Franjevačkoj crkvi u Mostaru
razno
Stari most postaje modna pista svijeta u sklopu manifestacije "Mostarsko ljeto"
razno
Put spasa "Glogovo 2026"
|