Dom zdravlja Stari grad Mostar u petak, 14. studenoga 2025. godine, organizira obilježavanje Svjetskog dana dijabetesa ispred zgrade ustanove na Brankovcu, u terminu od 8:00 do 10:00 sati.
Cilj događaja je skrenuti pozornost javnosti na važnost prevencije, ranog otkrivanja i pravilnog liječenja dijabetesa, kao i promicanje zdravih životnih navika te brige o vlastitom zdravlju.
Program obuhvaća niz aktivnosti za građane, među kojima su:
- mjerenje krvnog tlaka
- provjera razine šećera u krvi
- određivanje indeksa tjelesne mase
- savjetovanje o mentalnom zdravlju
- stručno savjetovanje zdravstvenih djelatnika
- prezentacija pružanja prve pomoći
- aktivnost pod nazivom
Ovogodišnji slogan obilježavanja je "Rušimo barijere, premostimo nedostatke!", a organizatori pozivaju sve građane, medije i zainteresirane da se pridruže ovoj inicijativi i zajednički doprinesu podizanju svijesti o dijabetesu.
Lokacija: Brankovac, ispred zgrade Doma zdravlja Stari grad Mostar
Vrijeme: 8:00 – 10:00 sati
Datum: 14. studenoga 2025.