bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
backNazad na info vodič
kultura
Noć muzeja u Muzeju Sarajeva

Manifestacija 'Noć Muzeja' koja se već 22 godine održava kao značajan kulturni događaj u organizaciji muzejskih kuća i drugih kulturnih institucija, u subotu, 18. svibnja bit će obilježena u Muzeju Sarajeva gdje će posjetitelji imati priliku da komuniciraju sa muzealcima ali i sa različitim muzejskim sadržajima.

Ovogodišnja tema Međunarodnog dana muzeja je 'Muzeji kao središta kulture: budućnost tradicije'.

Kao i svake godine, glavna karakteristika 'Noći Muzeja' je da su muzejski i drugi izložbeni prostori otvoreni do kasno u noć te da je ulaz potencijalnim posjetiteljima slobodan.

Muzej Sarajeva otvara svojim posjetiteljima sve svoje depandanse (Brusa bezistan, Svrzina kuća, Despića kuća, Muzej Jevreja i Muzej Sarajevo 1878-1918) od 18 sati do ponoći kada će zainteresirani dobiti i stručnu pomoć prilikom razgledanja stalnih postavki.

Izložbeni prostori Muzeja Sarajeva obogaćeni su sa nedavno postavljene dvije izložbe: 'Sjećanja' Ibrahima Ljubovića u Brusa bezistanu i 'Heroj Valter' u Despića kući.