Formula 1

Leclerc najbrži na drugom treningu, Sainz završio u ogradi

Leclercovom najbržem krugu najviše se približio Britanac Lando Norris u McLarenu (1:24.852), a treće vrijeme (1:24.982) je imao novi i stari svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen (Red Bull), prenosi Hina.
AutoMoto / Flash | 24. 11. 2023. u 16:41 Bljesak.info

Monegaški vozač Charles Leclerc (Ferrari) ostvario je najbolje vrijeme (1:24.809 minuta) drugog službenog treninga održanog u petak, dva dana uoči posljednje utrke ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva formule 1, na stazi u Abu Dhabiju.

Trening je obilježilo izlijetanje Leclercovog momčadskog kolege Španjolca Carlosa Sainza Jr., koji je izgubio kontrolu nad svojim Ferrarijem, izvrtio se na stazi i završio u zaštitnoj ogradi. Iako je bolid pretrpio značajna oštećenja, panjolski vozač je ostao neozlijeđen.

Među najbržom petoricom su bili Finac Valtteri Bottas u Alfa Romeu (1:25.024) i Meksikanac Sergio Perez u Red Bullu (1:25.112), a najbrži iz prvog treninga, Britanac George Russell (Mercedes) drugi je trening završio na šestom mjestu (1:25.122).

Osim Carlosa Sainza Jr., izlijetanjem je trening završio i za Nijemca Nicu Hulkenberga (Haas) koji je također prošao neozlijeđen.

U subotu su nakon trećeg treninga (11.30 sati) na rasporedu kvalifikacije (15 sati) za nedjeljnu utrku koja će startati u 14 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Uoči zadnje utrke gotovo sve je odlučeno. Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) je već odavno osigurao treći uzastopni naslov svjetskog prvaka u konkurenciji vozača (549 bodova) s čak 18 pobjeda. Njegov momčadski kolega Meksikanac Sergio Perez će završiti kao drugi (273 boda), a sedmerostruki svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) je s 232 osigurao osvajanje trećeg mjesta.

Red Bull je s 20 pobjeda na dosadašnjoj 21 utrci odavno osigurao naslov u momčadskoj konkurenciji, a uoči zadnjeg natjecanja austrijska ekipa ima 822 boda. Jedina neizvjesnost ostaje u borbi za drugo mjesto, u kojoj Mercedes (392) u zadnje natjecanje ulazi s četiri boda više od Ferrarija (388).