Poraz Hrvatske

Argentina prvi finalist Svjetskog prvenstva u Katru

U večerašnjoj polufinalnoj utakmici na Lusail Iconic stadionu Argentina je pobijedila Hrvatsku rezultatom 3:0.
Sport / Qatar 2022 | 13. 12. 2022. u 22:03 Bljesak.info

Nogometna reprezentacija Argentine prvi je finalista Svjetskog prvenstva u Kataru, javlja Anadolu Agency (AA).

Nogometaši Argentine su poveli u 34. minuti golom Lionela Messija koji je pucao penal dosuđen nakon što je Dominik Livaković srušio Juliana Alvareza u šesnaestercu. Samo pet minuta kasnije Argentina je udvostručila vodstvo, a strijelac je Alvarez.

U 69. minuti Argentina je uvećala vodstvo, a strijelac je ponovo bio Alvarez.

Hrvatska i Argentina su do sada odigrali četiri međusobne utakmice, a posljednji duel imali su na Svjetskom prvenstvu prije četiri godine u Rusiji kada su Hrvati pobijedili Argentince rezultatom 3:0.

U drugom meču polufinala sutra, 14. prosinca, od 20 sati po srednjeeuropskom vremenu sastaju se Francuska i Maroko.

Finale Svjetskog fudbalskog prvenstva "Katar 2022" igra se u nedjelju, 18. prosinca, od 16 sati po srednjoeuropskom vremenu, a utakmica za treće mjesto u istoj satnici dan ranije.