2000. pobjeda

Redsi pobjedom nad Svrakama ušli u povijest Premierlige

Liverpool je u 17. kolu Premier lige na Anfieldu s 3:1 pobijedio Newcastle. Redsi su tako postali prva momčad u povijesti koja je stigla do 2000. pobjede u prvom rangu engleskog nogometa.
Sport / Nogomet | 16. 12. 2021. u 23:23 Bljesak.info

Redsi su u susretu 17. kola engleske Premier lige ubilježili novu pobjedu. Liverpool je slavio 3:1 na svom terenu protiv Newcastlea.

Na samom početku utakmice, u sedmoj minuti veznjak "Svraka" Jonjo Shelvey šokirao je Anfield te doveo goste u vodstvo.

Do kraja poluvremena uslijedio je preokret Redsa u režiji Dioga Jote koji je zabio u 21. minuti te Mohameda Salaha koji se u strijelce upisao četiri minute poslije.

Salah je tako postao prvi igrač koji je zabio Newcastleu na Anfieldu u pet uzastopnih prvenstvenih ogleda, piše Hina.

U završnici susreta, u 87. minuti Trent Alexander-Arnold postigao je pogodak za konačnih 3:1 za Liverpool, koji je s nova tri boda došao na bod zaostatka od lidera Premier lige Manchester Cityja.

Liverpool je tako postao prva momčad u povijesti koja je stigla do 2000. pobjede u prvom rangu engleskog nogometa.

Premier liga, 17. kolo:

Chelsea - Everton 1-1 (Mount 70 / Branthwaite 74)
Liverpool - Newcastle United 3-1 (Jota 21, Salah 25, Alexander-Arnold 87 / Shelvey 7)
Leicester - Tottenham (odgođeno)

Ranije:

Brighton - Wolverhampton 0-1 (Saiss 45+1)
Crystal Palace - Southampton 2-2 (Zaha 2, Ayew 65 / Ward-Prowse 32, Broja 36)
Arsenal - West Ham 2-0 (Martinelli 48,
Norwich - Aston Villa 0-2 (Ramsey 34, Watkins 87)
Man. City - Leeds 7-0 (Foden 8, Grealish 13, De Bruyne 32, 62, Mahrez 49, Stones 74, Ake 78)