Sjajna Božica

Juventus u Torinu protiv Atalante bod spašavao Ronaldovim penalima

Juventus i Atalanta odigrali su 2:2 na Allianz Stadiumu u Torinu. Bila je to utakmica 32. kola talijanske Serie A pa je Juventus tako povećao prednost pred Lazijom i zadržao postojeću pred Atalantom.
Sport / Nogomet | 12. 07. 2020. u 00:10 Bljesak.info

Getty Images / Juventus - Atalanta 2:2

Vodeći Juventus i iznenađenje sezone Atalanta remizirali su 2:2 u utakmici 32. kola talijanske Serie A.

Time je Juventus povećao prednost pred Lazijem za jedan bod i zadržao postojeću pred Atalantom.

Pogotke su za Atalantu zabili Duvan Zapata (16.) i Ruslan Malinovski (80), a za Juventus je oba gola zabio Cristiano Ronaldo (55., 90.) nakon najstrože kazne.

Ukupno gledano, može se kazati kako je Božica iz Bergama igrala nogomet, a Ronaldo zabijao i spašavao.

Tri udarca Juventusa u prvom djelu prema golu u odnosu na sedam Atalantinih otkrit će svu istinu tko igra najljepši nogomet u Italiji.

Mario Pašalić ušao je u 58. minuti u igru umjesto Josipa Iličića.

Atalanta je treća s 67 bodova, bodom manje od Lazija i devet od vodećeg Juventusa.

Ranije je ekipa Rome pobijedila  Bresciju u gostima rezultatom 3:0.

Federico Fazio je nakon kornera pogodio za 1:0 i tako svoj tim doveo u vodstvo (48.), da bi na 2:0 povisio Nikola Kalinić u 63. minuti.

Pitanje pobjednika odlučio je Nicolo Zaniolo u 74. minuti.

U 77. minuti na teren je ušao Edin Džeko, a kapetan Rome imao je veliku priliku u 85. minuti, no njegov lijep udarac lijevom nogom pogodio je prečku.

U 93. minuti Džeko je imao još jednu šansu, no opet nije imao sreće i pogodio je vratnicu.