Serie A

Juventus pobjedom učvrstio četvrto mjesto

Nogometaši Juventusa učvrstili su se na četvrtom mjestu ljestvice talijanskog prvenstva minimalnom 1-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Spezije.
Sport / Nogomet | 06. 03. 2022. u 21:32 Bljesak.info

Sastav iz Torina odigrao je vrlo skromnu utakmicu, do prednosti stigao u 21. minuti golom Morate nakon lošeg ispucavanja vratara Spezije Provedela, da bi u drugih 45 minuta Spezia bila momčad koja je stvarala izglednije prilike no nije ih uspjela i realizirati.

Četvrti Juventus sada ima 53 boda, pet manje uz utakmicu više od vodećeg Intera, a četiri manje od drugog Napolija i trećeg Milana koji igraju međusobno od 20.45 sati.

Spezia je ostala 16. sa 26 bodova, četiri više od 18. Venezije koja se nalazi u zoni ispadanja.

Momčadi koje vode hrvatski nogometni stručnjaci u talijanskoj Serie A, Torino Ivana Jurića, odnosno Verona Igora Tudora, osvojile su po bod na gostovanjima u 28. kolu. Torino je u Bologni odigrao 0-0, dok je Verona protiv Fiorentine u Firenci igrala 1-1.

Verona je deveta na ljestvici s 41 bodom, dok je Torino 11. s 34 boda.

Fiorentina je osma s 43, a Bologna 12. s 33 boda.

Na čelu je Inter s 58 bodova, jedan manje imaju drugi Napoli i treći Milan koji igraju međusobno od 20.45 sati.

REZULTATI 28. KOLA,

Petak:

Inter - Salernitana 5-0 (Lautaro 22, 40, 56, Džeko 64 69)

Subota:

Udinese - Sampdoria 2-1 (Deulofeu 3, Udogie 12 / Caputo 13)

Roma - Atalanta 1-0 (Abraham 32)

Cagliari - Lazio 0-3 (Immobile 19-11m, Alberto 42, F. Anderson 62)

Nedjelja:

Genoa - Empoli 0-0

Bologna - Torino 0-0

Fiorentina - Verona 1-1 (Piatek 10 / Caprari 20-11m)

Venezia - Sassuolo 1-4 (Henry 34 / Raspadori 2, Berardi 17-11m, 71-11m, Scamacca 29-11m)

Juventus - Spezia 1-0 (Morata 21)