Bundesliga

Joško Gvardiol postigao pogodak na svoj 20. rođendan

Za 1:0 vodstvo Leipziga je zabio Willi Orban u 75. minuti, a pobjedu Leipziga potvrdio je Gvardiol u 83. minuti.
Sport / Nogomet | 24. 01. 2022. u 01:25 Bljesak.info

U utakmici 20. kola Bundeslige, za 2:0 RB Leipziga protiv Wolfsburga, zabio je Joško Gvardiol. I to na svoj 20. rođendan.

Wolfsburg se dobro držao do posljednjih 15 minuta susreta kada je primio oba gola.

Za 1:0 je zabio Willi Orban u 75. minuti, a pobjedu Leipziga potvrdio je Gvardiol u 83. minuti.

Bila je to brza kontra domaćina, Yussuf Poulsen je uposlio Andrea Silvu, ovaj je produžio na krilo do Nordia Mukielea koji vratio u sredinu do Gvardiola. Mladi hrvatski branič je sam izbio ispred Koena Casteelsa i lijepim udarcem ga prebacio postigavši gol kojim je proslavio i svoj 20. rođendan. GOLOVI

Leipzig je sada šesti sa 31 bodom, dok je Wolfsburg na 15. poziciji sa 21 bodom.

U posljednjem susretu 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju u Berlinu pobijedio Herthu sa 4-1 ostvarivši sedmu pobjedu u zadnjih osam kola.

Bavarci su rutinski stigli do bodova u glavom njemačkom gradu. Po dva pogotka u svakom poluvremenu bila su dovoljna za uvjerljivo slavlje.

Bayern je poveo u 25. minuti golom Corentina Tolissoa, na 2-0 je povećao Thomas Muller u 45. minuti, treći gol je zabio Leroy Sane u 75. minuti, a Bayernovu priču zaključio je Serge Gnabry u 79. minuti.

Konačnih 1-4 postavio je Jurgen Ekkelenkamp u 80. minuti. GOLOVI