100m delfin

6. na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj

Lana je startala u 8. stazi i ostvarila vrijeme 56.91 sekundi, što je bilo dovoljno za 6. mjesto.
Sport / Flash | 09. 12. 2023. u 17:27 Bljesak.info

Najbolja bh. plivačica, Lana Pudar, u neočekivano plivanom finalu zauzela je 6. mjesto u finalu na 100m delfin na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj.

Zlatnu medalju osvojila je Louise Hansson (55.37), srebro Njemica Angelina Kohler (55.50), a broncu Anna Ntountounaki (55.98).

Podsjećamo, Pudar je u finale na 100m delfin ušla naknadno, kada je Giulia D'Innocenzo odustala od finalne trke nakon što je sinoć osigurala finale, dok je na 200m delfin osvojila brončanu medalju, a pritom je oborila juniorski europski rekord u toj disciplini.