Finale Kupa BiH

FOTO | Ćuže majstorskim golom donio Zrinjskom prednost na poluvremenu

U Mostaru se igra prva utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine, a domaći HŠK Zrinjski dočekuje banjalučki Borac.
Sport / Nogomet | 08. 05. 2024. u 18:50 M.V. | Bljesak.info

U finalu Kupa Bosne i Hercegovine ove sezone igraju dvije ekipe koje su imale daleko najbolju sezonu u ligi, a finale se ponovno igra na dvije utakmice.

Nakon prvog poluvremena prve utakmice Zrinjski ima prednost, a pogodak za 1:0 postigao je Mario Ćuže.

Prvi je zaprijetio Zrinjski i to u trećoj minuti. Tičinović je dobro ubacio, a Ćelić skrenuo loptu taman toliko da ona prevari Bilbiju koji je nije dobro zahvatio.

U 15. minuti domaći traže jedanaesterac, nakon ubačaja Ćuže u šesnaestercu Borca Malekinušić pada nakon kontakta s Jokićem, ali sudac Sabrija Topalović samo je pokazao da se izvede korner.

Ipak, nakon pola sata igre Zrinjski vodi. Matija Malekinušić ubacio je u šesnaesterac s desne strane, a Mario Ćuže majstorski je primio loptu i proslijedio je iza leđa vratara Miloševića za veliko slavlje punih tribina.

Time je domaćin na odmor otišao sa prednošću, a s obzirom na apsolutnu dominaciju i sasvim zasluženom prednošću.

Inače, finale se igra u lijepom ambijentu punih tribina, a prvi put nakon četiri godine ne igra se u Zenici. Prije početka utakmice izvedena je himna BiH koja je naišla na podosta zvižduka s tribina.