Cocopat

Sve ostaje u obitelji: Tri sestre i majka pokrenule zanimljiv posao u BiH

Lifestyle / Flash | 08. 07. 2016. u 13:52 K.K.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Majka i kćerka, Patricia i Marijana Kordić, osnovale su Cocopat i stvorile pravi mali obiteljski biznis i brand iz Busovače. One već nekoliko godina proizvode ručno rađene torbe izrađene od visoko kvalitetne eko kože. Danas s njima rade i Patricijne dvije sestre. Potražnja je velika pa se na Cocopat torbe čeka i nekoliko mjeseci.

Ističu da im je jako teško pronaći radnice sa iskustvom u ovoj struci. Cocopat torbe se dizajniraju i šiju u Bosni i Hercegovini.

"Nažalost u BiH nemamo proizvođače visokokvalitetne eko kože ni metala koji koristimo za izradu tako da smo to primorane nabavljati izvan granica naše države. Završni proizvod je sa etiketom ''Made in BiH''.

Na pitanje odakle crpe ideje, one ističu da najbolje funkcioniraju kada rade svi zajedno.

"Dovoljno je da jedna da neki prijedlog i kroz priču dodajemo, oduzimamo i odlučimo o tome kako želimo da torba izgleda u konačnici. Osim toga, neizostavne su street style fotografije, odjevne kombinacije, novi materijali", istaknule su one.

Kupci su moderne žene bez obzira na godine, kažu djevojke i ističu da Cocopat torbe kupuju dame koje vole kvalitete i koje ne vole biti uniformirane

"Torbe kupuju i muškarci koji znaju kako najbolje razveseliti svoje nježnije polovice."

Naglašavaju da nikada nisu pomislile odustati, već su još više radile kada su nailazile na prepreke.

"Trenutno je ovo naš jedini posao i mi kao obitelj od četiri osobe možemo živjeti od njega. Na samim počecima nismo mogli ni sanjati ovakvo nešto. Kad smo počinjale, samo smo čekale kad će sve stati. Razmišljale smo tako jer se moda konstantno mijenja i možda iduće godine naše torbe neće biti zanimljive. I onda je došla ta iduća godina, a interes je samo porastao. Iduće godine isto tako, pa i one poslije nje, a i dalje ne prestaje rasti. Jednostavno, trik je u tome da nikada ne odustanete i da radite na kvaliteti jer je to ono zbog čega nam se djevojke vraćaju."
Facebook je mjesto gdje su počele prodavati torbe i dolaziti do kupaca.

"I danas je Facebook mjesto gdje zaprimamo najviše narudžbi te je vrlo bitna stavka u našem poslovanju. U početku nismo baš vješto baratale Facebookom, ali sve se vremenom nauči. Zaista nismo bile ni svjesne koliko su moćne društvene mreže."

Danas na Facebooku imaju više od 70.000 fanova, a na Instagramu, koje su napravile nešto kasnije, više od 35.000 pratitelja koji svakodnevno prate i lajkaju fotografije, prenosi N1.

Kopirati
Drag cursor here to close