Pod visokim pokroviteljstvom reisu-l-uleme Husein ef. Kavazovića, 28. studenog, održat će se manifestacija '100 godina od smrti reisa Mehmeda Teufika Azabagića 1918-2018.' u Gazi Husrev-begovoj biblioteci s početkom u 12:30 sati.
Organizatori manifestacije su Uprava za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, Institut za islamsku tradiciju Bošnjaka, Gazi Husrev-begova biblioteka i Institut za društvena i religijska istraživanja.
Manifestacija će otpočeti učenjem hatma-dove u Begovoj džamiji u 11:50 sati koju će pred dušu rahmetli reisa Azabagića proučiti učenici Behram-begove medrese iz Tuzle. Slijedi otvaranje izložbe rukopisa i djela reisa Azabagića pod naslovom 'Stogodišnjica smrti M. T. Azabagića', autora mr. Mehe Manjge u holu Gazi Husrev-begove biblioteke u 12:30 sati.
Centralni dio manifestacije je naučni skup 'Život i djelo reisa Azabagića' s početkom u 13 sati u velikoj dvorani Gazi Husrev-begove biblioteke na kojem će sudjelovati eminentni učenjaci koji su se tijekom svog znanstvenog rada bavili reisom Azabagićem i njegovim djelom. Po završetku znanstvenog skupa premijerno će biti prikazan kratki dokumentarni film 'Reis Mehmed Teufik Azabagić' u produkciji Media Centra Islamske zajednice u BiH.