Nestlé

Unapređenje proizvoda i posvećenost zdravijoj i ukusnijoj hrani

Nestlé tvornica u Surčinu postala je jedna od najefikasnijih Nestlé tvornica s visokim performansama koja osim što opskrbljuje regiju, izvozi i u europske zemlje
Gospodarstvo / Tvrtke | 28. 05. 2018. u 19:43 Promo

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Prehrambena industrija ima veliku ulogu u stvaranju prehrambenih navika  i stoga je važno da osluškuje i odgovora na zahtjeve potrošača koji danas traže proizvode sa smanjenim udjelom šećera, soli, zasićenih masti te veće količine poželjnih namirnica kao što su vlakna, voće i povrće, vitamini i minerali, priopćeno je.

Da bi uspjeli u tome, potrebna je i šira podrška ostalih kompanija, zdravstvenih institucija i javnosti, zaključak je panela o najnovijim trendovima u svjetskoj prehrambenoj industriji, organiziranog u tvornici kompanije Nestlé u Surčinu.

''Tvornica u Surčinu, dio je Nesté obitelji od 2011. Velika pažnja od tada je usmjerena na modernizaciju tvornice i usklađivanje s Nestlé standardima proizvodnje, sigurnosti na radu i zaštitu životne sredine. Od tada do danas kompanija je u postrojenja i opremu te razvoj proizvoda uložila više od 12,5 miliona eura, tvornica je proizvela više od 55.000 tona proizvoda, a u njoj je kreirano 2.100 recepata u okviru kulinarskog, konditorskog i portfolija pića. Tvornica u Surčinu trenutno, osim što visokokvalitetnim proizvodima opslužuje 22 miliona ljudi iz regije Adriatic, izvozi i na tržišta Austrije, Njemačke, Baltičkih zemalja s planovima za daljnje širenje izvoza. Tvornica od ukupne proizvodnje izvozi 50 posto proizvoda'', istaknula je Tanja Žigić, menadžer Nestlé tvornice, Surčin.

Tvornica, trenutno, većinskim dijelom proizvodi proizvode iz Nestlé kulinarskog asortimana – THOMY majoneze, MAGGI i C supe, Začin C te je u potpunosti prilagođena da prati Nestlé u nastojanjima da kreira zdravije i ukusnije proizvode. 

Kao jedna od javnih obaveza kompanije je i da do 2020. godine cjelokupan kulinarski asortiman uskladi sa konceptom ''Jednostavno dobro'', koji podrazumijeva da proizvodi sadrže samo jednostavne sastojke koje potrošači prepoznaju i vole, poput onih koje mogu da nađu u svom kuhinjskom ormariću.

''Nastavljamo s unapređenjem Nestlé kulinarskog asortimana juha i majoneza, a cilj je unaprijediti cijeli kulinarski asortiman do 2020. godine. Do sada smo renovirali  80 posto kulinarskog asortimana dostupnog u regiji  i obavezali se da će do 2020. godine svi naši MAGGI i C proizvodi pored smanjenja udjela soli, šećera i zasićenih masnih kiselina biti bez vještačkih boja, a s povećavanom količinom cjelovitih žitarica, povrća, mahunarki i sjemenki. Time želimo da pružimo inspiraciju potrošačima za ukusnija i zdravija jela'', rekla je Renata Matusinović, izvršna direktorica divizije Hrana za jugoistočnu Europu kompanije Nestlé.

Pored poboljšanja proizvoda Nestlé doprinosi i razvoju lokalne zajednice kroz suradnje sa stručnom zajednicom, partnerima, a sve kako bi educirala potrošače o pravilnoj prehrani.

''S ponosom možemo reći da u suradnji s Atletskim savezom BiH već šest godina realiziramo program  „Zdravo”, u okviru kojeg je više od 7.500 đaka sedmih razreda u Bosni i Hercegovini učilo o značaju pravilne ishrane i redovne fizičke aktivnosti. Dodatno, pomažemo lokalnim zajednicama kroz zapošljavanje i osposobljavanje mladih do 30 godina za tržište rada, a u posljednje tri godine u regiji smo zaposlili 117 mladih. Redovno radimo sa oko 7.500 zdravstvenih radnika iz regije tokom godine, s kojima dijelimo najnovija naučna saznanja o prehrani'', poručila je  Jana Mihailova, regionalna direktorica za tržišta jugoistočne Europe kompanije Nestlé.

Petar Veselinov, direktor prodaje i nabave kompanije Geneza, glavnog lokalnog snabdjevača sušenog povrća i začina tvornice Surčin za kulinarski asortiman izjavio je kako s 20 posto svoje ukupne proizvodnje opskrbljuje tvornicu proizvodima:,,Geneza posjeduje certificate  ISO 22000, HCCP, GMP, Smeta i Sedex, Košer i Halal, što je kompaniji poput Nestléa iznimno bitno. Trenutno smo u procesu dobivanja certifikata organske proizvodnje. Sve ovo doprinosi maksimalnoj garanciji sigurnosti proizvoda kao te proizvodnji zdrave hrane i ovo je najjača karika koja nas povezuje u lancu proizvodnje „od njive do trpeze“.

Na paneli su sudjelovale i Nevena Obradović prehrambeni tehnolog tvornice Surčin, koja je istaknula da je za kreiranje novog proizvoda potrebno od sedam mjeseci do jedne godine te Koraljka Novina Brkić, Nestlé nutricionistica koja se osvrnula na budućnost hrane: ''Tri su velika smjera koja utječu na ono što ćemo jesti u budućnosti – sve veće razumijevanje veze između hrane i genetike, veća povezanost medicine i hrane u smislu prevencije, koja vodi prema personaliziranoj prehrani  te inovacije u tehnologijama proizvodnje, ali i sastojcima kao što su zamjene za sol i šećer. Nestlé na svim spomenutim područjima ima itekako što reći, jer smo oduvijek bili pioniri u području prehrane, nutricionizma i tehnologije.''

S najvećom znanstveno-istračivačkom mrežom u prehrambenoj industriji Nestlé ima ekspertizu o hrani te će i dalje nastaviti stvarati proizvode koji odgovaraju na želje i preferencije potrošača, a sve kako bi doprinijeli da budu sretni i zdraviji.

 

Kopirati
Drag cursor here to close