Liga za prvaka

Zrinjski umalo do iznenađenja protiv Igokee

Sport / Košarka | 15. 04. 2017. u 18:46 S.K.

U pretposljednjem kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine košarkaši Zrinjskog izgubili su od Igokee na svom parketu 80:85. Aktualni prvak države očekivano je došao do pobjede u Mostaru, svoje osme uzastopne u ovoj ligi, ali Zrinjski se odlično držao.

Mostarci su imali 14 razlike u prvom poluvremenu i 78:76 vodstvo dvije minute prije kraja, no gosti su pogodili dvije trice zaredom i svoje vodstvo održali do kraja.

Igokea je imala ujednačen napad s pet dvoznamenkastih igrača, na čelu s Robinsonom koji je postigao 18 koševa.

Kod Zrinjskog je bivši košarkaš Igokee Draško Knežević postigao 28 koševa. Torrion Brummitt je dodao 13, a Ljubo Šamadan 12 poena.

Zrinjski je sada pao na treću poziciju, no ionako će protiv Bosne u posljednjem kolu odlučivati tko će osvojiti drugu poziciju i tako imati prednost domaćeg parketa u doigravanju.