92:86

Zrinjski porazom od Bosne izgubio prednost domaćeg terena u play offu

Sport / Košarka | 19. 04. 2017. u 20:50 D.L.

Košarkaši Bosne Royal pobijedili su Zrinjski iz Mostara s 92:86, u susretu poseljednjeg, 10. kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Ovom pobjedom Bosna je zadržala drugo mjesto na ljestvici i prednost domaćeg terena u polufinalu play-offa u kojem će odmjeriti snage također s mostarskom momčadi koja je zauzela treće mjesto.

Utakmica je počela nešto boljom igrom gostiju iz Mostara koji su u prvoj četvrtini pogodili nekoliko šuteva za tri koša, te nakon pet minuta igre vodili s četiri koša razlike (12:8).

Košarkaši Bosne su također bili rapoloženi te su bez većih problema održavali priključak s protivnikom, a isticao se Marko Jošilo koji je odličnim prodorima donosio bitne košece domaćoj momčadi.

Prva četvrtina okončana je s tri koša prednosti za goste (24:21).

U drugoj četvrtini igre košarkaši Bosne Royal agresivnom obranom i serijom koševa stižu prednost protivnika, a zatim i preuzimaju vodstvo. Nakon tri minute igre Bosna je povela rezultatom 29:27.

Nošeni koševima i asistencijama veterana Saše Vasiljevića košarkaši Bosne su poveli sa sedam koševa prednosti, ali košarkaši Zrinjskog se nisu olako predavali i dvije minute prije kraja dolaze na koš zaostatka (43:42).

Bosna ipak do isteka poluvremena pravi rezultatsku prednost, a poluvrijeme završava s četiri koša predosti za ''Studente'' (49:45).

Nakon šest minuta igre u trećoj četvrtini gosti iz Mostara serijom koševa ponovno dolaze do vodstva (60:58), ponajviše zahvaljujući veteranu u redovima Zrinjskog Vedranu Princu koji je pogodio nekoliko vezanih šuteva za tri koša, a raspoložen u tom razdoblju igre bio je i Božo Đurasović.

Do kraja četvrtine igralo se ''koš za koš'', te su gosti u posljednju dionicu susreta ušli s košem prednosti (66:65).

Ujednačena igra nastavljena je u zadnjoj četvrtini, ali Bosna nešto boljom igrom pet minuta prije kraja dolazi do pet koševa prednosti (79:74). U tim trenucima Zrinjski je ''u igri'' držao Draško Knežević koji je pogodio dva vezana šuta za tri koša.

Serijom koševa ''Studenti'' dvije i pol minute do kraja susreta odlaze na sedam koševa prednosti (87:80), a tu prednost do kraja nisu ispuštali.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Marko Jošilo sa 17 koševa i sedam skokova, Saša Vasiljević je dodao 16 koševa, pet skokova i osam asistencija, a Vladimir Đorđević 15 koševa i četiri skoka.

U momčadi Zrinjskog istaknuo se Draško Knežević s 23 koša, Vedran Princ je dodao 17, a Božo Đurasović 16 koševa.