Karate

Zrinjski i Neretva osvajali medalje na međunarodnom turniru na Ilidži

Sport / Flash | 10. 03. 2013. u 22:47 S. M.

U subotu u Sarajevu na Ilidži održan je međunarodni karate turnir, gdje je nastupilo oko 850 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Makedonije.

Na turniru su nastupila dva mostarska kluba – Karate klub Zrinjski te Sveučilišni karate klub Neretva.

Karataši Zrinjskog osvojili su tri brončane medalje. Broncu su osvojili Kristina Ćorić u uzrastu juniorki u kategoriji -53kg, Marko Kraljević u uzrastu dječaci 13 godina u kategoriji -55kg i Ivor Krešić u uzrastu dječaci 12 godina u kategoriji -50kg.

Potrebno je istaknuti da je Klara Opačak u izrastu juniorki izgubila u borbi za brončanu medalju na izjašnjavanje sudaca, dok je Monika Marić u uzrastu kadetkinja izgubila u trećem kolu u kategoriji +54kg, gdje je bilo 40 natjecatelja.

Blizu medalje su bili u uzrastu dječaka Sandi Blažević i Tomislav Doko. Ekipu na ovom turniru je vodio trener Nikola Opačak.

Neretva je bila nešto uspješnija i vratila se u Mostar s 11 medalja.