U21

Zmajići minimalno poraženi u Bielu

Sport / Nogomet | 13. 06. 2017. u 22:09 S.K.

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo poražena je večeras u Bielu od Švicarske rezultatom 0:1.

Iz prve prilike na susretu Švicarci su došli do prednosti a igrala se 12. minuta kada je Hefti ostao sam iskosa s desne strane bh. kaznenog prostora. Njegov šut je odbranio Karačić, ali lopta se odbila do Haasa koji je s dva metra pogodio mrežu.

Kuzmanović je u 41. imao dobru priliku za bh. tim kada je ušao u protivnički šesnaesterac s desne strane, ali je šutirao pored gola. To je bila posljednja šansa u prvom periodu igre.

I u drugom poluvremenu su prvi zaprijetili Švicarci ali je Karačić još jednom siguran nakon šuta Fernandesa.

Blizu izjednačenja BiH je bila u 54.' kada je Menalo odlično šutirao s distance, a Kobel izbacuje u korner.

Do kraja meča nije bilo prilika i ostalo je 1:0 za domaći sastav.

Još jedan meč grupe 8 je odigran večeras u kojem je Rumunjska kao gost pobijedila Lihtenštajn rezultatom 2:0.