NBA

Warriorsi na korak do finala

Sport / Košarka | 21. 05. 2017. u 07:39 S.K.

Kevin Durant s 33 poena i 10 skokova predvodio je Golden State do pobjede u San Antoniju 120:108 nad domaćim Spursima u trećem susretu finala Zapada NBA lige.

Bez ozlijeđenih Kawhija Leonarda i Tonyja Parkera Spursi su bili u igri samo u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 33:29, no do poluvremena Warriorsi su taj deficit preokrenuli u vodstvo 64:55 i tu prednost više nisu ispuštali.

Stephen Curry u pobjedu je ugradio 21 poen, a Klay Thompson 17.

Na drugoj strani Manu Ginobili s 21 poenom bio je najbolji strijelac kod domaće momčadi. Argentinac je tako postao tek drugi igrač s 39 ili više godina koji je u konferencijskom finalu ubacio više od 20 poena. Prije njega to je za rukom pošlo još samo legendarnom Kareemu Abdulu-Jabbaru.

U seriji na četiri pobjede Golden State vodi 3:0 i za dva dana imat će priliku osigurati plasman u treće uzastopno veliko finale.

Warriorsi su sinoć postali treća NBA momčad koja je u prvih 11 susreta playoffa upisala 11 pobjeda.

U sličnoj su situaciji i Cleveland Cavaliersi koji u finalu Istoka vode 2:0 protiv Bostona i u ponedjeljak će na svom parketu imati priliku doći do 11 pobjede.