Seria A

VIDEO | Juve razbio gradskog rivala, golčina i dvije asistencije Pjanića

Sport / Nogomet | 24. 09. 2017. u 06:42 D.L.

Talijanski nogometni prvak Juventus u gradskom je derbiju 6. kola Serie A na svom stadionu deklasirao Torino sa 4:0 (2:0) i poravnao se Napolijem na vrhu ljestvice.

Dybala (16) je rano doveo Juventus u vodstvo, a susret je praktički bio odučen kada je Torino sredinom prvog poluvremena ostao s igračem manje jer je isključen Basselli u 24. minuti. Pjanić (40) je povisio na 2:0, Alex Sandro (57) na 3:0, a Dybala (90+1) svojim već 10. golom ove sezone u prvenstvu na konačnih 4:0.

Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 80. minute.

Napoli je ranije u subotu kao gost sa 3:2 (1:1) pobijedio novaka u ligi SPAL-a iz Ferrare. Domaći su prvi došli u vodstvo preko Schiattarelle (13), no odmah nakon što se krenulo s centra Insigne (14) je uspio poravnati. Tih 1:1 stajalo je sve do 20-ak minuta prije kraja, a onda je Callejon (71) doveo Napoli u vodstvo. Niti gosti nisu dugo uspjeli držat prednost jer je Viviani (77) sjajno izvedenim slobodnim udarcem izjednačio na 2:2. Ipak, iznenađenje je spriječio Ghoulam (83), piše Hina.

Hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog igrao je za Napoli od 76. minute i skrivio slobodni udarac iz kojega je SPAL postigao drugi pogodak.

U prvoj utakmici 6. kola Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladala Udinese sa 3:1 (3:0). Domaći su pitanje pobjednika riješili u prvih 45 minuta preko Džeke (12) i El Shaarawyja (30, 45), dok je poraz gostiju ublažio Stryger Larsen (90). prethodno je Perrotti u 88. minuti zapucao 11-erac za Romu.

Andrija Balić je poraz Udinesea odgledao s klupe za pričuve dok Stipe Perica nije konkurirao za nastup.

Napoli i Juventus imaju po maksimalnih 18 bodova, treći Inter ima 13, a četvrta Roma 12 bodova.