Košarka

Uvodne pobjede CSKA i Fenerbahcea u četvrtfinalu Eurolige

Sport / Flash | 18. 04. 2017. u 20:48 Z.D.

Uvodne pobjede u prvim četvrtfinalnim susretima košarkaške Eurolige ostvarili su CSKA Moskva i Fenerbahce.

Fenerbahce je u Ateni oduzeo prednost domaćeg terena Panathinikosu, svladavši domaću momčad rezultatom 71:58, iako su Turci na poluvremenu imali zaostatak od 14 poena (42:28).

Međutim, Panathinikos je u nastavku potpuno stao i na kraju zasluženo doživio poraz.

Bogdan Bogdanović sa 23 koša, Nikola Kalinić sa 16 i Bobby Dixon sa 13 poena bili su najbolji strijelci gostujuće momčadi. K. C. Rivers sa 16 koševa i Mike James sa 14 bili su jedini dvoznamenkasti kod domaćina.

Za razliku od Panathinikosa, prednost domaćeg teren iskoristio je moskovski CSKA. Rusi su s 98:90 nadigrali Baskoniju.

Momčad aktualnog europskog prvaka predvodio je Miloš Teodosić s 22 poena i pet asistencija, a Nando De Colo je dodao 17 poena. Goste je sa 17 poena predvodio Shane Larkin.

Četvrtfinalne serije igraju se na tri pobjede, a i u drugim utakmicama za dva dana domaćini su CSKA i Panathinikos.