Zrinjski Maribor 2017 zajednička PlemićiZrinjski Maribor 2017 izlazak igračaSvečana loža VIPZrinjski Maribor 2017 duelZrinjski Maribor 2017 Blaž Slišković sjediZrinjski Maribor 2017Zrinjski Maribor 2017Zrinjski Maribor 2017Zrinjski Maribor 2017 Marijan Ćavar
Zrinjski Maribor 2017 duel
Zrinjski Maribor 2017 Blaž Slišković sjedi
Zrinjski Maribor 2017
Zrinjski Maribor 2017 Marijan Ćavar

U 43. zabio je Zahovič, za 1:1 u 89. pogodio je Todorović, da bi Tavares u 93. s penala postavio konačnih 1:2

Zrinjski je pred oko 6.000 gledatelja Pod Bijelim brijegom večeras poražen od Maribora (1:2) u prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka.

Pirić, Barić, Kajkut, Jović, Pezer, Stojkić, Jakovljević, Katanec, Ćavar, Filipović, i Bilbija, bila je startna postava Mostaraca koji večeras nisu mogli računati na pomoć Tončija Kukoča - srčani Splićanin poslan je na tribine.

Na drugoj strani trener Darko Milanič na travnjak je poslao Handanoviča, Šulera, Vrhovca, Ahmedija, Kabhu, Hotića, Zahoviča, Bajdu, Rajčevića, Vilera i Palčića.

Već u 9. minuti Šuler je srušio Bilbiju u šesnaestercu, no ponajbolji igrač Zrinjskog nije bio precizan s bijele točke - pogodio je vratnicu, a Handanovič uhvatio odbijanac.

Zrinjski - Maribor - promašen penal Bilbije by goloviliga

Četiri minute kasnije Stojkić je zaprijetio vratima Viola, no njegov jako dobro izveden slobodnjak nije iznenadio Handanoviča.

U 25. minuti Viole su prvi put zaprijetile - Ahmedijev ubačaj s lijeve strane Hotić je glavom iz idealne pozicije poslao pored gola.

Do 43. minute zadnja linija Zrinjskog djelovala je sigurnom, a onda ju je dubinskom loptom po zemlji razbio Hotić, koji je pronašao Bajdea, a ovaj asistirao Zahoviču za 0:1.

Zrinjski - Maribor 0:1 by goloviliga

U nastavku je Zrinjski krenuo oštro u prvim minutama, ali je ostao bez izrazitih prilika. Mogao je u 68. minuti pomoći drugi žuti/crveni karton Blaža Vrhovca, no Mostarci tu prednost nisu do kraja iskoristili.

U 76. minuti borbeni Ćavar je oprobao udarac, ali bio je neprecizan, bila je to pretposljednja šansa Mostaraca na susretu - posljednju su iskoristili kada je Kakjut proigrao Todorovića, a ovaj u 89. zabio za 1:1.

Zrinjski - Maribor 1:1 Todorović by goloviliga

Ipak, u 93. Viole su došle do pobjede nakon neopreznog prekršaja u šesnaestercu kapetana Stojkića nad Tavaresom, koji s bijele točke pogađa za konačnih 1:2.

Zrinjski - Maribor 1:2 Tavares (p) by goloviliga

Pirić je nakon toga osujetio odličnu šansu Ahmedija i spasio Mostarce težeg poraza.

Uzvrat se iduće srijede igra u Ljudskom vrtu od 20.15. sati.