Liga 10

Spars velikim preokretom srušio Zrinjski u Mostaru

Sport / Košarka | 22. 02. 2017. u 19:03 S.K.

Košarkaši Sparsa svladali su u Mostaru domaći Zrinjski rezultatom 88:74 u derbi susretu 16. kola domaćeg košarkaškog prvenstva.

U susretu druge i treće momčadi na ljestvici, prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćih košarkaša.

Zrinjski se na krilima Bože Đurasovića i Draška Kneževića počeo odvajati krajem prve četvrtine te je nakon deset minuta igre imao prednost 26:18.

I u drugoj četvrtini odnos snaga na parketu bio je isti, pa se na odmor otišlo s prednošću Zrinjskog 44:32.

Presudila treća četvrtina

Međutim, u trećoj četvrtini Zrinjski je potpuno stao. To koriste košarkaši Sparsa i u 36. minuti dolaze u vodstvo 53:49. Treću četvrtinu Sparsi su dobili rezultatom 30:12 i u zadnjih deset minuta igre ušli su s vodstvom 62:56.

Zrinjski je i u posljednjem periodu igre nastavio nizati pogreške i šest minuta prije kraja gosti su imali 10 poena prednosti (71:61).

U sljedeće tri minute Zrinjski je uspio doći na samo poena zaostatka (71:70), ali više od tog domaći košarkaši nisu mogli.

U redovima Sparsa najraspoloženiji bili su Zlatko Jovanović s 27 poena i Maksim Kovačević s 26 poena, 6 skokova i 6 asistencija, dok je kod Zrinjskog Đurasovića zabilježio 22 poena i 11 skokova, a Knežević 15 poena i 7 asistencija.

Zrinjski i Spars sada imaju identičan omjer pobjeda i poraza 10-6.

Ostale utakmice 16. kola Lige 10 na rasporedu su u subotu, 25. veljače, a sastaju se: