Nezgodni Gabeljani

Sloboda na Tušnju poražena od GOŠK-a, publika tražila Jagodićev odlazak

Sport / Nogomet | 09. 09. 2017. u 19:30 Z.S.

U okviru 7. kola nogometne Premijer lige BiH, tuzlanska Sloboda je večeras na Tušnju pred oko 1.000 gledatelja poražena od ekipe GOŠK-a iz Gabele rezultatom 0:1 (0:1).

Ekipa Vlade Jagodića mučila se protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak, izazivajući često zvižduke publike s tribina Tušnja.

Gosti su poveli u 22. minuti nakon brze kontre koju je Pehar okončao golom, koji je šokirao domaće igrače, pa su nastavili igrati konfuzno.

U nastavku je Sloboda zaigrala energičnije, a Sulejman Krpić je čak četiri puta zaprijetio izjednačenjem. U 49. minuti zamalo mu je to uspjelo, kada je lobovao golmana Kozića, ali je neko iz odbrane gostiju loptu izbacio ispred gol-crte. U finišu utakmice golman Kozić je spasio svoju mrežu dobrim intervencijama.

Unatoč stalnim pokušajima, „crveno-crni“ nisu uspjeli izjednačiti rezultat i spriječiti novu blamažu.

Sloboda ni u trećoj utakmici na Tušnju ove sezone nije uspjela postići gol i doživjela je treći poraz, zbog čega je publika tražila ostavku trenera Jagodića.