Važna pobjeda

Sjajni Brandao srušio Slogu u Mostaru

Sport / Nogomet | 22. 04. 2017. u 16:48 Z.S.

U derbi susretu 23. kola Prve lige Federacije BiH mostarski Velež danas je na Stadionu Rođeni svladao Slogu iz Simin Hana rezultatom 3:0.

Već u drugoj minuti vidjeli smo prvi pogodak na ovom susretu. Brandao je matirao gostujućeg vratara Hamzabegovića, te donio veliko slavlje svojim navijačima. Nakon toga Tatar i Petrović su imali lijepe prilike za domaće, ali je ostalo 1:0.

Zatim prva prijetnja Sloge, bivši član Rođenih Armin Jazvin je ipak bio neprecizan. Velež je poveo 2:0 u 69. minuti. Srušen je Ovčina, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Denis Zvonić. Već tada je bilo jasno da će Mostarci upisati tri veoma važna boda.

Na 3:0 povisio je 76. minuti Brandao na asistenciju Mujezinovića. Do kraja se mreže nisu tresle i Velež je upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak u ligi.