Slavlje Viteza

Široki s igračem manje upisao peti uzastopni poraz

Sport / Nogomet | 12. 05. 2017. u 16:53 D.L.

Nogometaši Širokog Brijega poraženi su od Viteza 0:1 u susretu osmog kola Lige za ostanak igranom na stadionu Pecara. Pobjedonosni pogodak postigao je Hrvoje Barišić iz jedanaesterca u 86. minuti, a Široki je od 43. minute igrao s igračem manje.

Bio je ovo peti uzastopni poraz Širokog Brijega u Ligi za ostanak.

Iz prvog negledljivljog poluvremena vrijedi jedino izdvojiti drugi žuti karton Marija Marine u 43. minuti kada je oštro startao na Milana Muminovića. Do 43. minute Široki Brijeg je imao 11 prekršaja od čega ih je sedam napravio Marina.

Široki Brijeg u cijeloj utakmici nije uputio udarac u okvir vratiju!

U nastavku susreta ista priča kao u prvom poluvremenu, tek pred kraj smo vidjeli nekoliko uzbuđenja. Vratar Viteza promašio je loptu na vrhu šesnaesterca, Dejan Čabraja je prvi stigao do nje te je iz neposredne blizine promašio prazna vrata!

U 86. minuti Vitez je došao do šeste ovosezonske pobjede. Matej Sivrić se rukama poslužio u zračnom duelu te je srušio Zorana Kokata, a njegov pad je izgledao veoma teatralno. Sudac Zoran Soknić pokazao je na ''bijelu točku'' što je izazvalo burne reakcije domaćih igrača.

Do kraja susreta nije bilo izglednijih prilika te se Vitez vraća kući s tri vrijedna boda u borbi za ostanak.