2:0 na Pecari

Široki Brijeg sigurnom pobjedom protiv Slobode otvorio novu sezonu

Sport / Nogomet | 23. 07. 2017. u 20:48 D.L.

Nogometaši Širokog Brijega su pred oko 1.000 gledatelja na Pecari pobjedom nad Slobodom 2:0 otvorili novu sezonu Premijer lige BiH.

Domaći su od početka nametnuli ritam i svoju igru, a do vodstva su došli u 18. minuti. Ivan Krstanović je nabacio Luki Menalu koji glavom sjajno matira vratara Muminovića. U nastavku je Sloboda bila nešto opasnija te nije iskoristila dvije izgledne prilike.

U drugom dijelu susreta igralo se dosta otvorenije s obje strane, a prilike su sjevale na obje strane. U 50. minuti ''Plavo-bijeli'' su udvostručili vodstvo. Dejan Čabraja je izveo korner, a Josip Barišić glavom pogađa za 2:0.

Zbog kazne NS BiH, za gledatelje su bile otvorene tribine Jug i Istok dok je Sjever bio zatvoren.

Sedam minuta kasnije Sloboda je mogla doći do smanjena zaostatka, no ispriječila se greda. Tuzlaci su još u dva navrata opasno zaprijetili Bilobrku koji je bio siguran. U posljednjim minutama susreta stopostotne prilike za Široki promašili Menalo i Marković te se rezultat do kraja nije mijenjao.

U drugom kolu očekuje nas hercegovački derbi kada Široki Brijeg gostuje u Mostaru kod Zrinjskog.