Dva pogotka Zakarića

Široki Brijeg pobjedom nad Radnikom otvorio novu sezonu Premier lige

Sport / Nogomet | 03. 08. 2014. u 20:18 D.L.

Široki Brijeg je novu sezonu Premijer lige BiH otvorio pobjedom pred 400 gledatelja na stadionu Pecara u Širokom Brijegu. 'Plavo-bijeli' su slavili protiv Radnika iz Bijeljine rezultatom 2:0.

Neposredno prije samog početka utakmice, Širokom Brijegu je uručen pokal za fair-play momčad Premijer lige BiH za sezonu 2013./2014, pokal je preuzeo kapetan Wagner Santos Lago.

Široki je tijekom cijele utakmice imao potpunu terensku inicijativu, a gosti su na utakmici imali samo jednu stopostotnu priliku.

Do prvog pogotka čekalo se do 27. minute kada Goran Zakarić postiže pogodak za vodstvo Širokog. Zaboravljen od strane obrane Radnika, Zakarić se sam našao pred vratarom Bodirogom te pogađa suprotni kut.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela, Radnik je propustio izjednačiti. Nakon katastrofalne pogreške Pehara, Kunić se našao 'oči u oči' s vrataom Soldom, no ovaj uspješno brani.

U drugom dijelu Široki je nastavio sa svojim pritiskom što je rezultiralo u 66. minuti kada Zakarić postiže svoj drugi pogodak i udvostručava vodstvo. Landeka je uputio okomitu loptu, Zakarić sam pred vratarom Bodirogom, prizemnim udarcem pogađa za 2:0.

Do kraja utakmice Široki je imao terensku inicijativu, no bez izglednijih prilika za pogodak. Široki Brijeg u 2. kolu očekuje teško gostovanje na Grbavici protiv Željezničara, koji je jučer u gostima slavio 3:0 protiv Olimpica.