OBJAVA: Četvrtak, 13. srpnja 2017. 22:39
Aberdeen Široki Brijeg Stipo MarkovićAberdeen Široki Brijeg Ryan ChristieAberdeen Široki Brijeg Stipo Marković golAberdeen Široki Brijeg slavlje igračiAberdeen ŠirokiAberdeen Široki Brijeg D. Ćorić
Aberdeen Široki Brijeg Stipo Marković gol
Aberdeen Široki Brijeg slavlje igrači
Aberdeen Široki
Aberdeen Široki Brijeg D. Ćorić

Široki Brijeg je protiv Aberdeena pokazao sjajnu i hrabru igru te je izborio odličan rezultat pred uzvrat na Pecari

Nogometaši Širokog Brijega odigrali su neodlučeno 1:1 protiv Aberdeena u prvom susretu drugog pretkola Europske lige igranom pred 17.067 gledatelja na stadionu Pittodrie.

Nakon početkog pritiska domaćina Široki je zaigrao nešto bolje, no s dosta grča. Aberdeen je došao u vodstvo u 17. minuti. Vratar Lewis je izbio duboku loptu koju je primio Ryan Christie te je sa 17 metara matirao Bilobrka.

''Plavo-bijeli'' su imali tri izgledne šanse u prvom dijelu, a Menalo je bio najbliže pogotku, no na odmor se otišlo s rezultatom 1:0.

U drugom dijelu susreta Širokobriježani su odlično zaigrali. Imali su posjed lopte, a domaćin nije mogao probiti čvrsti obrambeni bedem.

Sjajna igra aktualnog osvajača Kupa BiH isplatila se u 67. minuti kada je bek Stipo Marković s vrha šesnaesterca postigao golčinu za 1:1.

Mogao je Široki i do pobjede, no izgledne prilike promašili su Čabraja, Menalo i Krstanović. Do kraja susreta gosti su odigrali pametno te su održali odličan rezultat pred uzvrat na Pecaru pokazavši odličnu igru u drugom dijelu susretu gdje su u potpunosti nadigrali viceprvaka Škotske.

Uzvrat se igra za sedam dana na  vjerojatno punoj Pecari.