1/16 finala Kupa BiH

Senzacija u Siminom Hanu - Sloga šokirala Zrinjski! Široki prošao dalje, Velež ispao

Sport / Nogomet | 20. 09. 2017. u 15:56 D.L.

Branitelj naslova Kupa Bosne i Hercegovine, Široki Brijeg, s mininalnih 0:1 slavio je u Bijeljini protiv Radnika te se plasirao u osminu finala, a najveću senzaciju priredila je Sloga iz Siminog Hana koja je izbacila aktualnog prvaka i lidera mostarski Zrinjski (1:0).

Momčad s Pecare do pobjedonosnog pogotka došla je u 56. minuti preko Stjepana Lončara na asistenciju Stipe Jurića.

Senzacionalni federalni prvoligaš iz predgrađa Tuzle šokirao je ''Plemiće'' u 63. minuti kada je iz jedanaesterca pogodio Joco Stokić.

Drugi mostarski predstavnik, Velež, poražen je na stadionu Rođeni od Olimpika 1:3. GOŠK iz Gabele igrao je u Tešnju protiv TOŠK-a, a nakon regularnih 90 minuta rezultatom je glasio 2:2 da bi hercegovačka momčad preko jedanaesteraca (4:5) prošla dalje.

Jedanaesterci su bili kobni za Sarajevo koje je ispalo iz Kupa od Mladosti u susretu igranom u Doboju kod Kaknja.

Grude su na domaćem terenu poražene 0:4 od Krupe te nisu imale priliku šokirati premijerligaša.

Povijesni uspjeh ostvario je federalni drugoligaš iz skupine sjever Svatovac iz Poljica koji je na domaćem terenu slavio protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva.

Podsjećamo, u ovoj fazi natjecanja igrala se samo jedna utakmica.