Derbi kola

Poraz Zrinjskog na Grbavici: Željezničar sve bliže tituli

Sport / Nogomet | 06. 05. 2017. u 20:03 D.L.

Nogometaši Željezničara slavili su s 2:1 (1:0) protiv Zrinjskog u derbi susretu sedmog kola Lige za prvaka igranom na stadionu Grbavica. Bio je ovo prvi poraz Zrinjskog od kada je trener Blaž Slišković preuzeo klupu.

''Plavi'' su došli u vodstvo u 21. pogotkom Ivana Lendrića te se s tim rezultatom otišlo na odmor. Ipak, vrijedi izdvojiti situaciju iz 38. minute kada su gosti tražili jedanaesterac nakon duela Filipovića i Stanića, no sudac Jakupović se nije oglasio.

FK Željezničar - HŠK Zrinjski / Sporna situacija by clipsbh

U nastavku susreta Zrinjski je zaigrao agrisivnije te je stvarao dosta šansi, no bezuspješno. U 76. minuti Darko Marković udvostručuje vodstvo domaćih. Miroslav Stevanović odlično ga je uposlio povratnom loptom, a Marković snažnim prizemnim udarcem s vrha šesnaesterca pogađa za erupciju oduševljena na Grbavici.

Zrinjski se nije predavao te je Miloš Filipović u 81. minuti pospremio odbijanac u mrežu vratra Vedrana Kjosevskog za kakvu-takvu nadu. No, ''Plemići'' se do kraja susreta nisu mogli spasiti poraza.