VN Velike Britanije

Pobjeda Hamiltona na Silverstonu, Vettelu pukla guma

AutoMoto / AutoMoto Sport | 16. 07. 2017. u 16:24 D.L.

Aktualni svjetski prvak, Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) pobjednik je utrke za Veliku nagradu Velike Britanije Svjetskog prvenstva vozača formule 1 vožene u nedjelju na stazi u Silverstoneu, dok je trenutačno vodeći u redoslijedu vozača Nijemac Sebastian Vettel (Ferrari) završio na tek sedmom mjestu nakon što mu je u pretposljednjem krugu pukla guma.

Hamilton je do četvrte uzastopne pobjede na domaćoj utrci stigao vodeći od početka do kraja utrke, a leđa mu je uspješno čuvao momčadski kolega Finac Valtteri Bottas koji je završio na drugom mjestu sa 14 sekundi zaostatka.

Vettel je držao treće mjesto sve do pretposljednjeg kruga kada je zbog puknuća gume izgubio četiri pozicije i pao na sedmo mjesto, dok je na posljednju stubu pobjedničkog postolja stigao drugi vozač Ferrarija, Finac Kimi Raikkonen, prenosi Hina.

U ukupnom redoslijedu SP-a vodeći Vettel sada ima 177 bodova, samo jedan više od drugog Hamiltona, dok je treći Bottas sa 154 boda.

Sljedeća utrka vozit će se za VN Mađarske za dva tjedna.