Zrinjski - Metalleghe 0:2

Plemići se raspali Pod Bijelim brijegom

Sport / Nogomet | 18. 03. 2017. u 15:32 S.K.

Čitavo proljeće Zrinjski ne djeluje dobro, ali u prvenstvu je imao rezultat - do današnjeg gostovanja Metalleghea u Mostaru u sklopu 22. kola Premijer lige BiH.

Jajčani su pobjedom 2:0 prvacima nanijeli težak udarac u njihovoj šampionskoj kampanji - pokvarili su im atmosferu u najgori mogući trenutak, uoči početka Lige za prvaka, a olakotna okolnost tek je težak poraz Sarajeva na Tušnju (0:3).., s tim da je Željezničar dobio Radnika (2:0) i sa bodom zaostatka skočio na drugo mjesto.

Metalleghe je povelo u 48. preko Emira Zebe, u 78. minuti Jovanović je pogodio iz penala i zavio Plemiće u crno.

HŠK Zrinjski - NK Metalleghe-BSI - 0-1 Zeba by goloviliga

Nije Mostarcima pomogao ni neiskorišteni penal Kakjuta iz 63. minute, no sve da je iskusni napadač i pogodio, Zrinjski nije djelovao kao da je odlučan uzeti puni plijen.

Bio je ovo drugi vezani poraz nakon onoga u Kupu od Širokog pa se sada s pravom može pričati o krizi rezultata i igre.

S obzirom da slijedi dvotjedna reprezentativna stanka, nema sumnje da će navijačka populacija u Mostaru još jednom, po tko zna koji put, postaviti pitanje: zašto je Zrinjski na pola sezone, dok je vodio, smijenio Vinka Marinovića i dao momčad u ruke Ivici Barbariću?

Zrinjski - Metalleghe 0:2 (Zeba 48., Jovanović 78., 11m)