Derbi kola

Pep petardom ispratio Kloppa

Sport / Nogomet | 09. 09. 2017. u 13:55 Z.S.

Nogometaši Manchester Cityja su u subotu na svom Etihadu s uvjerljivih 5:0 (2:0) nadigrali Liverpool nanijevši mu prvi ovosezonski poraz u prvoj utakmici 4. kola engleskog prvenstva i privremeno izbili na vrh ljestvice.

Argentinac Sergio Aguero iskoristio je u 24. minuti odlično dodavanje Belgijca Kevina de Bruynea.

U 37. minuti gosti su ostali s igračem manje, jer je isključen Mane zbog opasne igre i neopreznog starta na domaćeg vratara Edersona. Brazilcu je osam minuta ukazivana pomoć prije nego što je iznesen s terena s imobiliziranim vratom.

Zbog tog je događaja prvo poluvrijeme produženo osam minuta, a u šestoj minuti dodatka Gabriel Jesus je na ubacivanje De Bruynea glavom pogodio za 2:0. Isti je igrač realizirao kontranapad Cityja u 53. minuti, a konačnih 5-0 s dva je pogotka postavio Sane. Prvo je pogodio za 4:0 u 77. minuti, a peti gol zabio je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 91. minuti.

Nakon što je ostao s igračem manje na terenu, Liverpool više nije bio nikakva prijetnja domaćoj momčadi.