Kvalifikacije za SP 2018.

Neymar i društvo gaze sve pred sobom

Sport / Nogomet | 24. 03. 2017. u 15:35 S.K.

Nogometna reprezentacija Brazila zabilježila je sedmu uzastopnu pobjedu u južnoameričkim kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Brazilci su u 13. kolu u Montevideu pobijedili domaćina Urugvaja sa 4:1.

Cavani je doveo Urugvaj u vodstvo u 9. minuti. Paulinho izjednačio u 18. udarcem s 25 metara, a isti igrač bio je strijelac još dva pogotka za Brazil u 51. minuti i u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice, dok je treći gol postigao Neymar u 75. minuti.

Pobjedu je ostvarila i Argentine, koja je bila bolja od Čilea s 1:0, golom Lionela Messija iz penala u 16. minuti.

U ostala tri susreta kvalifikacija Kolumbija je pobijedila Boliviju s 1:0, Paragvaj je bio bolji od Ekvadora sa 2:1, dok Venecuela i Peru remizirali rezultatom 2:2.

Na tabeli vodi Brazil sa 30 bodova, ispored Urugvaja sa 23 i Argentine sa 22 boda, itd.