zrinjski - velež 2:2

Neodlučeno u prvoj utakmici, Velež zadovoljniji napušta Bijeli Brijeg

Sport / Nogomet | 11. 03. 2015. u 13:46 I. M.

Nakon prvih 90 minuta Zrinjski i Velež odigrali su 2:2. Domaćin je bio puno bolja momčad, no gosti su kudikamo zadovoljniji, jer osim što nisu izgubili postigli su dva gola na strani i njihove šanse za prolaz u polufinale sada su puno veće nakon ždrijeba.

Utakmicu su obilježila četiri pogotka, dva jedanaesterca i petominutni prekid, a kako je tekao susret pročitajte ispod.

Za Zrinjski danas igraju Dujković, Mevlja, Graovac, Blaić, Stojkić, Radulović, Petrak, Šćepanović, Crnov, Kordić, Popović. Trener je Mišo Krstičević.

Za Velež će istrčati Bobić, Zvonić, Kodro, Zolj, Pejić, Barišić, Nikolić, Hebibović, Janković, Hajdarović, Reljić. Trener je Nedim Jusufbegović.

Za koji trenutak počet će 27. poslijeratni mostarski derbi. Na stadionu je već oko 2000-3000 navijača, a stadion se još puni.

Četvrtfinale Kupa BiH:

Mladost - Široki Brijeg 1:3
Zrnjski - Velež 2:2
Zvijezda - Olimpic 1:1
Sarajevo - Borac 1:2

Tijek utakmice:

Završena utakmica pod Bijelim brijegom. Odluka o prolasku u polufinale pada u uzvratu u Vrapčićima.

96. Kakva šansa za Zrinjski! Nikolić i Popović s pet metara su šutirali, a Bobić i Zvonić spasili su čist pogodak!

90. Igrat će se još šest minuta.

88. Sjajna šansa za Zrinjski! Kordić je izašao sam pred gol gostiju, ali Bobić odlično brani.

84. Najbolji strijelac Zrinjskog Stevo Nikolić ulazi tek sad umjesto Blaića. Zrinjski igra s tri napadača. Nikolić promašuje dobru šansu čim je ušao.

80. Kod Veleža je umjesto Hajdarovića ušao Maletić.

78. Još 12 minuta do kraja. Zrinjski više nije tako dominantan kao većim dijelom utakmice. Velež u ovim trenutcima ima kontrolu.

71. Velež opet izjednačio! Hebibović je prošao po lijevoj strani i pogodio od vratnice.

69. Kod Zrinjskog je ušao Dedić, a kod Veleža Blagojević. Izašli su Crnov i Janković.

66. U trenutku kada se ništa nije događalo Zrinjski je poveo! Stojkić je natrčao na povratnu loptu i precizno pogodio donji desni kut.

60. Opet je prekid. Pokraj pomoćnog suca sa strane gdje su domaći navijači eksplodirao je topovski sudar i trenutno mu se ukazuje pomoć.

58. Radulović je dobro šutirao sa 16 metara, ali prozujalo je pokraj gola.

54. Umjesto Petraka ušao je Muminović kod Zrinjskog.

52. Zrinjski je u drugi dio krenuo angažiranije, ali ništa se nije značajno dogodilo. Drugo poluvrijeme krenulo je puno mirnije.

46. Počelo je drugo poluvrijeme utakmice.

Za koji trenutak počet će drugo poluvrijeme prvog susreta četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Veleža.

Završeno prvo poluvrijeme. Nakon sadržajnog i nervoznog prvog dijela, u kojem smo vidjeli dva gola i dva penala, na odmor se odlazi s rezultatom 1:1.

45. Prvo poluvrijeme još traje. Dvojica igrača Zrinjskog i Veleža nezgodno su se sudarila glavama.

45. Igra se još pet minuta nadoknade.

43. Kordić promašuje! Napadač Zrinjskog pogodio je stativu. Ostaje 1:1.

42. Jedanaesterac za Zrinjski! Zvonić oborio Kordića, a Valjić nakon kratkog oklijevanja pokazao na bijelu točku.

37. Sada je domaćin tražio penal. Nebojša Popović pao je u šesnaestercu Veleža, no Valjić se nije oglasio.

34. Dobra prilika za Zrinjski. Kordić glavom tuče pokraj gola.

33. Vrlo nervozna utakmica u ovim trenutcima. Sudac Valjić već je podijelio tri kartona.

30. Siguran realizator bio je Anel Hebibović.

28. Jedanaesterac za Velež! Graovac je srušio Jankovića. Valjić je prvo pokazao da se igra nastavi, no na asistenciju pomoćnika pokazao je na bijelu točku.

22. Ipak, sudac je odlučio da ne povuče igrače u svlačionicu, pa se nakon dogovora s obje ekipe utakmica ipak nastavlja.

21. Sudac Valjić povlači igrače s terena! Na tribini gdje su Veležovi navijači traje sukob s policijom. U ovom trenutku susret je prekinut.

18. Utakmica je nakratko prekinuta. Baklje na donju tribinu padaju s tribine na kojoj su gostujući navijači. I na gostujuće navijače padaju predmeti s vanjske strane stadiona.

17. Gol za Zrinjski! Krešimir Kordić odlično se oslobodio svojih čuvara i majstorski pogodio pokraj Bobića.

16. Prvu priliku imao je Velež. Hebibović je ubacio za Reljića, ali je lopta bila prebrza i Dujković nije imao problema.

11. Stativa! Pero Stojkić odlično je gađao, ali pogodio okvir gola.

10. Slobodni udarac za Zrinjski na 17 metara od gola!

8. Dobra prilika za Zrinjski! Nebojša Popović izašao je ispred golmana Bobića, no nije dobro primio loptu i obrana gostiju izbacila ju je u korner.

5. Nakon pet minuta istrzana igra, jedino vrijedno spomena je korner za Zrinjski.

** Počela je utakmica u Mostaru. S centra su krenuli gosti.