Super liga FBiH

Mostarke i Širokobriježanke otvorile odbojkašku sezonu pobjedama

Sport / Ostali sportovi | 11. 10. 2016. u 10:50 Z.D.

Ligaško natjecanje započeli su proteklog vikenda federalni odbojkaški prvoligaši, a pobjede u prvom kolu ostvarili su Mostar i Široki Brijeg.

Ekipa SOK ''Mostar'' na domaćem je terenu u rutinskoj utakmici, sa maksimalnih 3:0, porazila ekipu Vogošće. Po setovima, Mostarke su slavile sa 25:12, 25:14 , 25:14.

Drugi mostarski prvoligaš, OK ''Student'' poražen je u svojoj debitantskoj utakmici najvišeg federalnog ranga natjecanja od ekipe ''Novi Grad'' Sarajevo sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:10, 25:7, 25:15.

Hercegovački derbi igrao se u Čapljini, gdje je domaća ekipa poražena od ekipe HŽOK ''Smeč'' iz Širokog Brijega. U napetom prvom setu Čapljina je slavila sa 30:28, da bi Širokobriježanke osvojile tri sljedeća seta rezultatom 21:25, 14:25, 23:25.

Livanjski ''Troglav'' na domaćem je terenu poražen od ekipe Igmana iz Ilidže, i to s 3:2, čime je domaća ekipa uzela jedan bod. Po setovima bilo je 16:25, 25:22, 13:25, 25:16, 14:16.

U sljedećem kolu derbi se igra u Širokom Brijegu, gdje će domaći ''Smeč'' dočekati ekipu Mostara. Čapljina putuje na ogled livanjskom Troglavu, dok mostarski Student gostuje na Ilidži, gdje će se sastati sa ekipom Igmana.