75. pobjeda karijere

Lindsey Vonn pobjednica superveleslaloma u Cortini d'Ampezzo

Sport / Ostali sportovi | 24. 01. 2016. u 16:20 Z.D.

Amerikanka Lindsey Vonn pobjednica je superveleslaloma za Svjetski kup alpskih skijašica u Cortini d'Ampezzo.

Drugo mjesto osvojila Tina Weirather iz Lihtenštajna sa 69 stotinki zaostatka, a treće Njemica Viktoria Rebensburg sa sekundom i 15 stotinki iza pobjednice.

Tridesetjednogodišnjoj Amerikanki, koja je u Cortini u subotu slavila i u spustu, to je bila 75. pobjeda u karijeri,a osma ove sezone.

Vonn je preuzela vodeću poziju u ukupnom poretku skijašica sa 900 bodova, druga je Švicarka Lara Gut, koja je danas utrku završila na petom mjestu, sa 855 bodova, a treća je Šveđanka Frida Hansdotter.

Vonn je prva i u poretku superveleslaloma sa 300 bodova, ispred Austrijanke Cornelie Huetter koja ima 190, dok je Gut treća sa 161 bodom.