Double-double Brummita

Košarkaši Zrinjskog pobjedu protiv Bosne prokockali u zadnjoj minuti

Sport / Košarka | 04. 03. 2017. u 18:26 D.L.

Košarkaši Zrinjskog poraženi su u Sarajevu od lidera Lige 10 Bosne Royal 74:71 (21:22, 16:16, 15:16, 22:17) u derbi susretu 17. kola.

Mostarci su u prvoj i trećoj četvrtini susreta imali minimalnu prednost od +1 u veoma izjednačenoj utakmici.

Pobjednik je riješen u samoj završnici kada su ''Studenti'' uspjeli preokrenuti rezultat. Zrinjski je u posljednju minutu susreta ušli s prednošću od tri koša (71:68), no Bosna je zahvaljujući Saši Vasiljeviću, koji je pogodio svih šest slobodnih bacanja, uspjela slaviti.

Bosna je 13. pobjedom osigurala prvo mjesto, a do toga ih ju je predvodio spomenuti Vasiljević s 18 koševa. Kod Zrinjskog je najbolji bio Torrion Brummit koji je ostvario double-double učinak zabilježivši 17 koševa i 10 skokova.