Beograđani preslabi

Kadeti u finalu Memorijala Josip Katalinski Škija

Sport / Nogomet | 06. 04. 2017. u 11:25 S.K.

Nogometaši kadetske reprezentacije BiH danas su na stadionu Otoka savladali selekciju Grada Beograda 2:0 i plasirali se u finale Međunarodnog memorijalnog turnira "Josip Katalinski Škija".

Strijelci su bili Ajdin Hasić u 44. minuti iz penala i Haris Brkić u sudačkoj nadoknadi.

Gosti su prvi zaprijetili u 23. minuti preko Borislava Burmaza, koji je nakon odbijene lopte iz neposredne blizine promašio prazan gol. Nogometaši BiH su uzvratili u 35. kada se u dobroj šansi našao Kristijan Stanić, koji je izašao sam pred golmana Nikole Stepanovića, ali ga nije uspio zaobići.

Početkom drugog poluvremena, rezerva u timu, BiH Andrej Đokanović, nakon sjajnog prodora je oboren, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač je bio Hasić.

U finišu susreta pogodio je Brkić koji se najbolje snašao nakon gužve u petercu protivnika.

Drugi meč polufinala se igra danas u 16 sati između Crne Gore i selekcije Sarajeva i Istočnog Sarajeva, a sutra su mečevi za plasman u Trening centru NSBiH u Zenici.

Ovo je šesto izdanje Međunarodnog memorijalnog turnira “Josip Katalinski Škija“, u znak sjećanja na legendarnog nogometaša Željezničara i bivšeg uposlenika NSBiH.