Zrinjski - Široki 0:2

Hercegovački derbi: Wagner privukao Široki polufinalu

Sport / Nogomet | 08. 03. 2017. u 16:34 S.K.

Zrinjski je danas upisao prvi poraz u 2017. U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH Plemiće je Pod Bijelim brijegom sa 2:0 srušio Široki Brijeg.

Nogometaši Širokog Brijega na korak su od polufinala Kupa, preko kojeg imaju najbolje šanse spasiti turobnu sezonu.

U toj su se poziciji našli nakon današnje, gostujuće pobjede nad Zrinjskim u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa.

Tim s Pecare već je nakon prvog dijela imao 2:0, za što najveće zasluge idu dvostrukom strijelcu, 39-godišnjem Wagneru.

Najprije je Brazilac zabio u 19., a zatim i u 38. minuti nakon ubačaja iz kuta – nema sumnje da će kritike na račun trenera Gorana Sablića, koji ga je u prva dva prvenstvena susreta u 2017. nije uvrstio u startnu postavu, zbog ovih golova narasti, ali danas za tim nije bilo potrebe.

HŠK Zrinjski - NK Široki Brijeg 0:2 [Golovi... by mediabh

U nastavku je Zrinjski prvi puta ozbiljnije zaprijetio, ali tek nakon što je Široki propustio izglednu priliku povećati prednost – Kukočev ubačaj s lijeve strane Peko je u 60. proslijedio u Bilobrka, a ovaj obranio gol uz pomoć vratnice.

U 82. smanjiti zaostatak Zrinjskog pokušao je Tomić, no Bilobrk je uspio sačuvati prednost Širokobriježena.